První česká frontendová konference

29. května 2021 – Den, na který se těšila spousta jak frontendových, tak i backendových vývojářů. V tento den se totiž konala historicky první česká frontendová konference, pořádaná spolkem Frontendisti.cz. Jelikož stále trvají protiepidemická opatření, nemohla být tato konference uskutečněna offline, tedy osobně, ale byla kompletně organizována v online prostředí.

Konference byla rozdělena na celkem šestnáct bloků, kde každý blok byl zaměřený na dané téma a každé téma diváky provázela přehledná prezentace, někdy i s názornými příklady a částmi kódu. Celkem se na pódiu vystřídalo šestnáct řečníků a nesmíme opomenout také blok nazvaný „Fpohybu: Rychlofka na pódiu“, kde bylo názorně prezentováno, jak za aktuálně dlouhých hodin u monitoru správně procvičit jednotlivé části těla. Krátce před obědovou pauzou bylo pro odreagování puštěno video s názvem „20 tisíc židů pod mořem“, ve kterém se čtyři uchazeči, kteří v životě slovo „frontend“ ani neslyšeli, snažili dostat na pozici frontendového vývojáře.

Co jsme si z #frontkon odnesli?

Jelikož při vývoji webů a webových aplikací nejčastěji používáme Vue.js, tak pro nás byla obohacující přednáška „Vue.js 3: stav ekosystému a výhled do budoucna“, ve které jsme se dozvěděli plno zajímavých informací. V dnešní stále se zrychlující době nesmíme opomíjet ani rychlost webů, a proto nám Zuzana Šumlanská z Pagespeed.cz předala několik zajímavých tipů a rad, jak webové stránky co nejvíce zrychlit. Na závěr stojí za zmínku přednáška od Ondřeje Žáry, který nám představil „10 novinek v CSS“, které v budoucích projektech určitě použijeme.

Důležité je zmínit, že všechny přednášky stáli za to a vzhledem k jejich délkám jsme se ani jednou nenudili.

Po skončení každé přednášky měl každý divák možnost se připojit do její vlastní „session“, kde probíhala moderovaná diskuze, na dané téma, společně s jejím autorem. Takže to byla opravdu pecka!

Na samotný závěr bychom rádi poděkovali organizátorům akce, a to především za to, jak perfektně zvládli organizaci, sestavili celý harmonogram a také za to, že v průběhu konference nebyl jediný technický problém. Děkujeme.

thank you

#frontkon #frontend #konference #bylijsmeutoho

Tyto webové stránky využívají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů Cookies.